Poprawny CSS!
Powiat Wałecki

Oświata w powiecie
III Festiwal Nauki

Dnia 15.12.2011 r. w wałeckim kinie "Tęcza" odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Szkoły i trwającego od 12 grudnia III Festiwalu Nauki. W tym roku tematem III Festiwalu była "Energia wokół nas".

Uroczystość rozpoczął zespół PUENTA w składzie: Paulina Lewandowska (IV GD), Paulina Fierek (IV GD), Natalia Fierek (I TH), Barbara Szulganiuk (II GD) oraz Patryk Wendland (II GD), który wprowadził wszystkich w odpowiedni nastrój. Po występie naszych zdolnych wokalistów głos zabrała p. Dyrektor Dorota Matuszak - Klupczyńska uświadamiając nam, jak ważna jest energia w naszym życiu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Następnie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy tego dnia zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Od razu zaznaczyli oni swoją obecność w społeczności uczniowskiej prezentując krótką inscenizację o energii przygotowaną we współpracy z p. M. Szymczak i p. A. Jaskulską.
Ogromne zainteresowanie wśród publiczności wzbudzili Marsjanie, którzy przybyli tego dnia do naszej szkoły (Rafał Tomczak III TH, Maciej Cichocki III TI i Daniel Prażmo II TI). Chcieli oni dowiedzieć się od naszych uczniów (Łukasz Zupnik II TI, Piotr Oćwieja III TI, Adam Fierek II TI) czy w "Rolniku" mamy jakieś zasoby energii. Podczas pobytu na Ziemi mogli ujrzeć występy uczniów, którzy bez wątpienia taką energię posiadają. Marsjanie podziwiali energetyczne Bractwo Rycerzy Bezimiennych, które pokazało swoje umiejętności sztuki walki pod czujnym okiem p. R. Kraszczuka. Po energetycznych rycerzach wystąpiły nie mniej (a może nawet bardziej) energetyczne dziewczyny (z IV GD, II TH, III TH, I TH) prezentując występ taneczny w choreografii przygotowanej przez p. K. Hajducką. Z kolei energia, jaka drzemie w sportowcach, została zaprezentowana w pokazie gimnastycznym przygotowanym przez p. N. Mai - Szmulczyńską, który wykonali szkolni akrobaci: Mateusz Młynarczyk ( I TI), Dawid Gołąb (III TI), Michał Łosin (I KU) i Przemysław Seweryniak (I TI). Ponadto wystąpił zespół teatralny "Kropka" pod kierownictwem p. A. Jaskulskiej, który wykonał skecz pt. "Przekaz energii" (Malwina Ciarkowska, Kamila Karpińska, Urszula Martuszewska, Marta Matyśkiewicz, Tomasz Krawczyk, Arkadiusz Sienkiewicz, Aleksandra Goławska). Marsjanie zasmakowali także szczypty ziemskiego humoru w skeczu kabaretowym o Marii Skłodowskiej - Curie w wykonaniu Patryka Jęckowskiego (II TI), Rafała Tomczaka (III TH) i Macieja Cichockiego (III TI).
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Na zakończenie wszystkich rozgrzał zespół THE ROLNIK STONES, w którego skład wchodzą: P. Wendland (II GD), J. Sienkiewicz (I TI), M. Ziombek (I TI), Ł. Król (I TI) piosenką "Pretty Women" i "Use Somebody".
Nad całością uroczystości czuwały p. A. Dyker i p. R. Kosmalska, a dekoracją zajęły się p. K. Marcinkowska i p. K. Wiza.

Roksana Kukułka I TE


Pasja do poezji i fotografii

Zbliżające się święta to wielka okazja do przeżywania czegoś wzniosłego, to czas by przypomnieć ludziom o wartościach, dla których warto żyć...20 grudnia gościem świetlicy szkolnej była pani Małgorzata Angel-mieszkanka Wałcza, pedagog pracujący z młodzieżą. Pani Małgosia znana jest ze swojej pasji do poezji i fotografii. Pokazała nam tomiki swoich wierszy i zaprezentowała te, o tematyce świątecznej. Dowiedzieliśmy się co robi Polski Mikołaj przez cały rok i jakie choinki goszczą w domu autorki... Oglądaliśmy fotografie związane ze świętami i słuchaliśmy piosenki "Anielskie powitanie" do słów pani Małgosi. Wystąpiła również Jowita Kawa - uczennica kl.IV d i przedstawiła swoje wiersze, otrzymała z rąk autorki tomik poezji z autografem. Również biblioteka została obdarowana prezentami...Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie. Mamy nadzieję, że nastrój wierszy i poetyckich uniesień udzielił się "świetliczakom" i klasie IV a, która wzięła udział w spotkaniu.
Dziękujemy wszystkim - biblioteka i świetlicaWigilia w Internacie ZS nr 3 w Wałczu

Powiat Wałecki
Dnia 14 grudnia odbyła się uroczysta kolacja wigilijna mieszkańców Internatu Zespołu Szkół nr 3 w Wałczu.
To już szósta wigilia, jaką otwierała kierownik internatu p. Barbara Rosochacka. Tak, jak zaznaczyła, wigilia w roku szczególnym dla mieszkańców i pracowników internatu, w roku zmian na lepsze, Na dniach zakończył się tak dawno oczekiwany przez wszystkich remont termonizacyjny budynku.
Wśród zaproszonych gości byli: Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu oraz Piotr Filipiak Dyrektor Zespołu Szkół nr 3. Po krótkich przemówieniach, życzeniach świąteczno-noworocznych wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do suto zastawionego stołu, na którym nie zabrakło potraw wigilijnych. Jak co rok mikołaj nie zapomniał o mieszkańcach internatu, w tym roku w prezencie od władz powiatu Starosta Wałecki obiecał wychowankom wyremontować i wyposażyć pokój nauk.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Sprawozdanie z programu zrealizowanego przez Zespół Szkół Nr 3 w Wałczu, pn. MECHATRONIK INNOWACYJNY. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z Powiatu Wałeckiego - (.pdf)


SALE INFORMATYCZNE W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH
POWIATU WAŁECKIEGO


Zespół Szkół Nr 1 :

Sala Opiekun Ilość stanowisk
Nr 1 Barbara Sikora
Andrzej Kuziemski (zastępstwo)
15


W skład pracowni wchodzą także stanowiska multimedialne w bibliotece szkolnej w ilości 3 szt. Ze względu na ograniczoną powierzchnię sali (przepisy bhp i sanitarne) nie ma możliwości rozbudowania pracowni w istniejącej sali. Szkoła planuje stworzenie dwóch nowych pracowni w budynku biblioteki szkolnej po kapitalnym remoncie w/w budynku.


Zespół Szkół Nr 2 :

Sala Opiekun Ilość stanowisk
Nr 18 Mirosława Dulęba
15
Nr 19 Mirosława Dulęba
15


Wszystkie komputery są w dobrym stanie, naprawy wymagają jedynie 3 monitory. W chwili obecnej nie przewiduje się planów rozbudowy sal. Sprzęt jest naprawiany w miarę potrzeb i nie wymaga wymiany. Dodatkowo szkoła posiada centrum multimedialne w pomieszczeniu biblioteki. Znajduje tam się 8 komputerów 2 drukarki sieciowe oraz 2 skanery. Pomieszczenie jest dostępne dla uczniów.


Zespół Szkół Nr 3:

Sala Opiekun Ilość stanowisk
Nr 1 Justyna Jesiotr
15
Nr 2 Paweł Gradek
15
Nr 3 Mirosław Wójcicki
15


Zainstalowany w pracowniach sprzęt używany jest czwarty rok. Intensywność zajęć spowodowała wyeksploatowanie głównych podzespołów znajdujących się w zestawach. Dlatego sprzęt bardzo często ulega awariom, utrudniając prowadzenie zajęć dydaktycznych.


Zespół Szkół Nr 4 RCKU:

Sala Opiekun Ilość stanowisk
Nr 1 Agnieszka Jaskulska
10
Nr 2 Małgorzata Rosińska
15
Nr 3 Jarosław Huber
16


Szkoła posiada 3 sale komputerowe :

Planowane jest utworzenie dwóch nowych pracowni dla kierunków technik informatyk i technik ekonomista. Szkoła stara się jednocześnie o środki finansowe z Zachodniopomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na sprzęt komputerowy oraz budowę sali audiowizualnej wraz z pełnym wyposażeniem przeznaczonej dla dużej grupy osób (ok. 100 osób). Szkoła przeprowadza egzaminy zawodowe stanowiskowe na komputerach dla zawodu informatyk i ekonomista. Najnowocześniejszą pracownią jest sala nr 3, którą szkoła zmodernizowała w 2005 r. Pozostałe sale wymagają szybkiego unowocześnienia. W tych salach przeprowadza się łącznie ok. 135 godz. lekcyjnych tygodniowo.


II Liceum Ogólnokształcące:

Sala Opiekun Ilość stanowisk
Nr 1 Beata Łojewska
14


Dodatkowo w szkole istnieje również Multimedialne Centrum Informacji - czytelnia w którym znajdują się 4 komputery i 1 laptop do dyspozycji uczniów. Szkoła planuje rozbudowę Multimedialnego Centrum Informacyjnego.