POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka
Powiat Wałecki


     
"ZACHODNIOPOMORSKIE MAGNOLIE EFS 2019"
Powiat Wałecki

25 października br. w Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano laureatów konkursu "Zachodniopomorskie Magnolie EFS 2019".

Konkurs przeprowadzony został w dziewięciu kategoriach podzielonych na trzy obszary tematyczne: Europejski Fundusz Społeczny, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój oraz Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego. Do konkursu zostały zgłoszone 53 kandydatury, z których wewnętrzna komisja konkursowa wyłoniła finałowych 27 nominacji, a z nich specjalnie powołana Kapituła Konkursu 9 Laureatów. W kategorii inwestycja w przedsiębiorstwo społeczne uhonorowano Starostwo Powiatowe w Wałczu wraz z Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Wałczu.
Powiat Wałecki
fot. Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie


     
XIII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO MŁODZIEŻY I KADRY OHP W TENISIE STOŁOWYM W WAŁCZU

W dniu 24 października br. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu odbyły się XIII Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Młodzieży i Kadry OHP w Tenisie Stołowym.

W mistrzostwach wzięło udział 12 drużyn z jednostek Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Turniej podzielony był na następujące etapy: indywidualny - z podziałem na chłopców i dziewczęta, grupowy oraz kadry OHP w kategorii kobiet.

Runda finałowa wyłoniła najlepszych zawodników. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Agata Kubala z HP w Białogardzie, II miejsce - Zigoda Karimowa z HP w Szczecinie, III miejsce - Kinga Kozłowska z HP w Szczecinie, IV miejsce - Nikola Głowa z OSiW w Stargardzie.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W klasyfikacji chłopców I miejsce zajął Wiktor Majewski z OSiW w Barlinku, II miejsce - Adrian Ignaczak z HP w Wałczu, III miejsce - Jacek Róg z HP w Wałczu, IV miejsce - Jacek Hendel z OSiW w Stargardzie.

W klasyfikacji drużyn zwyciężył Hufiec Pracy z Wałcza, II miejsce zajął Hufiec Pracy z Białogardu a III miejsce - OSiW z Barlinka. Turniej kadry OHP w kategorii kobiet wygrała Dorota Kukiełka z OSiW w Barlinku, II miejsce zajęła Anna Gołąb z HP w Wałczu a III miejsce - Joanna Poźniak z HP w Szczecinku.

Zawody były sędziowane przez uczestników Hufca Pracy w Wałczu, pod kierunkiem starszego wychowawcy Bohdana Kamińskiego. Wydarzenie miało na celu wdrażanie prawidłowych postaw zdrowej rywalizacji oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Podczas turnieju uczestnicy mieli możliwość zobaczyć prace wykonane w ramach IX Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Chwila" pt. "Moje życie to moja pasja".
Zdjęcia: Natalia Mochort


     
BUSINESS CONNECTION

24 października br. w Hotelu Biały Domek odbyło się spotkanie wałeckich przedsiębiorców "Business Connection". Podczas wydarzenia przybyli goście wysłuchali wykładu nt. "Rozwijanie kompetencji i motywacji służących rozwojowi firmy" oraz "Perspektywy i wyzwania rozwoju polskiej gospodarki na tle tendencji światowych". Na zakończenie wystąpił artysta Michał Augustyniak - Limboski.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Spotkanie miało na celu integrację lokalnych przedsiębiorców, wymianę doświadczeń oraz nawiązanie kontaktów. Organizatorami wydarzenia było Miasto Wałcz, Północna Izba Gospodarcza w Wałczu oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych.
Fot. UM Wałcz


     
MIEJSKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
Powiat Wałecki


18 października br. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele oraz pracownicy administracji szkół podstawowych. Wydarzenie było okazją do uhonorowania nauczycieli.

Nagrody Starosty Wałeckiego otrzymali: Barbara Kacprzak i Marek Skonieczka. Po części oficjalnej wystąpili Aleksandra Olejnik i Marek Giłka.
fot. Extra Wałcz


     
ŚWIĘTO WOJSK ŁĄCZNOŚCI I INFORMATYKI

W dniu 18 października br. Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz uczestniczył w obchodach Święta Wojsk Łączności i Informatyki, które odbyły się na terenie koszar 100. batalionu łączności. Uroczystość była okazją do nadania wyróżnień, odznaczeń a także podziękowań żołnierzom za ich służbę. Wydarzenie uświetnił występ Orkiestry Wojskowej ze Szczecina.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki

fot. st. kpr. Tomasz Minko


     
KONFERENCJA "CYFRYZACJA W GOSPODARCE I SPOŁECZEŃSTWIE SZANSĄ ROZWOJU REGIONU"
Powiat Wałecki

W dniach 15-17 października br. odbyła się konferencja nt. "Cyfryzacja w gospodarce i społeczeństwie szansą rozwoju regionu".

Podczas wydarzenia specjaliści z branży technologii informacyjnych omówili zagadnienia dotyczące m.in. Doxing I Google Hacking, przetwarzania danych cyfrowych na sygnały sterujące urządzeniami CNC, współczesne metody wyłudzania danych na portalach aukcyjnych i społecznościowych, informatyki w inżynierii produkcji oraz wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych w sporcie i globalizacji kompetencji w branży IT. Następnie uczestnicy zwiedzili Centrum Badawczo - Rozwojowe w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu oraz wzięli udział w szkoleniach nt. podstaw programowania obrabiarek CNC, budowy sieci komputerowych z elementami technologii VoIP, instalacji i konfiguracji systemu Windows Serwer oraz metod zabezpieczenia danych przed wyłudzeniami. Organizatorami wydarzenia byli: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu, Starostwo Powiatowe w Wałczu, 100 Batalion Łączności, Urząd Miasta Wałcz, Urząd Gminy Wałcz oraz Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Fot. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu


     
KONWENT POWIATÓW WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO
Powiat Wałecki

16 października br. w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas spotkania przedstawiono m.in. informacje na temat świadczeń zdrowotnych szpitali powiatowych w II połowie 2019 roku oraz założenia dotyczące roku 2020. Rozważano także o Cyberbezpieczeństwie w XXI wieku, kierunkach rozwoju oraz zastosowaniu socjotechniki do wyłudzania danych w administracji publicznej. Powiat Wałecki reprezentował Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz.


     
POWIATOWE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
Powiat Wałecki

15 października br. w sali widowiskowej Wałeckiego Centrum Kultury odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie było okazją podziękowania nauczycielom za ich dotychczasową pracę i zaangażowanie.

Ponadto Starosta Wałecki oraz Wicestarosta Wałecki wręczyli akty nadania stopnia Awansu Zawodowego na Nauczyciela Mianowanego oraz listy gratulacyjne nauczycielom, którzy uzyskali awans na stopień Nauczyciela Dyplomowanego.
Ponadto Nagrody Starosty otrzymali pracownicy administracji, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół.


     
"XX - LECIE SAMORZĄDU POWIATOWEGO - TRANSGRANICZNA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ"

W piątek 11 października br. w Wałeckim Centrum Kultury odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia funkcjonowania Samorządu Powiatowego.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu pn. "XX-lecie Samorządu Powiatowego - transgraniczna wymiana doświadczeń" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania). Partnerami projektu byli Powiat Wałecki oraz Urząd Oder - Welse. Podczas wydarzenia partnerzy podzielili się swoimi doświadczeniami w realizacji zadań samorządowych promując i nagradzając osoby i instytucje, które przyczyniły się do rozwoju regionu oraz omówili plany współpracy na kolejny rok. Celem projektu było zacieśnienie współpracy transgranicznej pomiędzy partnerami oraz wymiana doświadczeń w zakresie funkcjonowania administracji publicznej po obu stronach granicy.

Projekt pn. "XX-lecie Samorządu Powiatowego - transgraniczna wymiana doświadczeń" był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia- Pomrze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w Euroregionie Pomerania).
Powiat Wałecki

     
WIZYTA DELEGACJI Z PARTNERSKIEGO MIASTA
FASTÓW NA UKRAINIE

W dniach 9 - 12 października br. gościliśmy w Wałczu Mera Fastowa Pana Mykhailo Netiazhuka wraz z delegacją.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Podczas wizyty goście odwiedzili m.in.: Regionalne Centrum Badawczo-Rozwojowe działające przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o., Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej "Morzycówka", Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej oraz Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Ponadto uczestniczyli w XIII Marszu Życia i Nadziei zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Wałeckiej "Amazonka", Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 PWSZ w Wałczu oraz w koncercie zespołu "Między nami".


     
SPOTKANIE Z DANIELEM JESIOTREM - MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW W BOKSIE W KATEGORII WAGOWEJ 40 KG
Powiat Wałecki

4 października br. w Starostwie Powiatowym w Wałczu gościliśmy Daniela Jesiotra - zawodnika Klubu Sportowego "Korona Wałcz" oraz trenerów Łukasza i Zbigniewa Butryńskich.

W dniach 16 - 21 września br. w Łomży odbyły się VIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie, w których rywalizowało 155 zawodników z 68 klubów z całego kraju. Zawodnik Klubu Bokserskiego "Korona Wałcz" został złotym medalistą i zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików w kategorii wagowej 40 kg. Starosta Wałecki oraz Wicestarosta Wałecki złożyli zarówno zawodnikowi jak i trenerom serdeczne gratulacje oraz życzyli kolejnych sukcesów sportowych na arenie krajowej i międzynarodowej.


     
PODPISANIE UMÓW NA REALIZACJĘ INWESTYCJI NA DROGACH LOKALNYCH DOFINANSOWANYCH W RAMACH FUNDUSZU DRÓG SAMORZĄDOWYCH

3 października br. w Starostwie Powiatowym w Wałczu odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację inwestycji na drogach lokalnych dofinansowanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Powiat Wałecki

Powiat Wałecki otrzymał dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 7,5 mln zł: 1,8 mln zł na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Wołowe Lasy, co stanowi 80% całkowitego kosztu inwestycji oraz na przebudowę drogi na odcinku Próchnowo - Bronikowo (z m. Próchnowo), dla której dofinansowanie wynosi ponad 5,7 mln zł tj. 80% całkowitego kosztu zadania. Umowy z ramienia Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie podpisał Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz. Powiat Wałecki reprezentowali: Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz oraz Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner. Dofinansowanie na inwestycje na drogach lokalnych otrzymali także: Miasto Wałcz, Miasto i Gmina Człopa oraz Gmina Mirosławiec.


     

Powiat Walecki

BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2015
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2007
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2006
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2005
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2004
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2003
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2002
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII