POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka
Powiat Wałecki


     
Powiat Wałecki
JUBILEUSZ 60-LECIA ISTNIENIA PARAFII GRECKOKATOLICKIEJ
PW. PODWYŻSZENIA KRZYŻA PAŃSKIEGO W WAŁCZU


28 września br. w Parafii Greckokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Wałczu odbyła się uroczysta msza św. z okazji 60-lecia istnienia Parafii. Wydarzenie uświetniły koncerty zespołów "Con Anima" z Ukrainy oraz "Czeremcha" z Wałcza. W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy z terenu powiatu wałeckiego.
Fot. Pojezierze Wałeckie


     
POWIAT WAŁECKI LIDEREM EKONOMII SPOŁECZNEJ 2019

28 września br. w Kołobrzegu Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner odebrała z rąk Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Janusza Gromka główną nagrodę przyznaną Powiatowi Wałeckiemu w konkursie "Lider Ekonomii Społecznej 2019".
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki został nagrodzony w kategorii samorząd przyjazny ekonomii społecznej za działania przyczyniające się w szczególny sposób do wspierania ekonomii społecznej na terenie województwa zachodniopomorskiego fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


     
MOBILNA AKCJA POBORU KRWI W AMBULANSIE
Powiat Wałecki


26 września br. tradycyjnie na placu przy Starostwie Powiatowym w Wałczu odbyła się kolejna Mobilna Akcja Poboru Krwi w Ambulansie. Do akcji przyłączyło się 20 osób, które łącznie oddały 9 litrów krwi. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Wałczu wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.


     
FESTYN PARAFIALNY PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ
PW. ŚW. MIKOŁAJA W WAŁCZU


22 września br. w ogrodach Parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu odbył się Festyn Parafialny.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W programie zaplanowano rodzinne gry i zabawy, występy artystyczne, loterię fantową oraz małą gastronomię. Dochód z festynu będzie przekazany na dalsze prace remontowe przy elewacji kościoła. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz.


     
POLSKO - UKRAIŃSKA WYMIANA MŁODZIEŻY 2019

W dniach 16 - 21 września br. gościliśmy w Wałczu młodzież z partnerskiego miasta Fastów na Ukrainie w ramach wymiany szkolnej. W wymianie uczestniczyli także uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 RCKU w Wałczu. Goście w pierwszych dniach pobytu spotkali się ze Starostą Wałeckim dr Bogdanem Wankiewiczem oraz Wicestarostą Wałeckim Jolantą Wegner. Celem wymiany była integracja oraz poznanie kultury i tradycji obu narodów. Tematem przewodnim wydarzenia był taniec.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Uczestnicy m.in. wzięli udział w grze miejskiej poznając zakątki Wałcza, spędzili wieczór w polskich rodzinach, uczestniczyli w zajęciach z robotyki oraz języka angielskiego w ZS nr 4 RCKU w Wałczu, a także odwiedzili Dziką Zagrodę w Jabłonowie i Park Linowy w Rudnicy. Młodzież wzięła udział także w warsztatach tańca ludowego ucząc się kroków polskich tańców ludowych tj. kujawiaka, polki, poloneza oraz w warsztatach tańcach muzyki współczesnej m.in. street dance, hip hop. Jednym z punktów programu była wycieczka do Kołobrzegu, w czasie której młodzi ludzie mieli okazję zwiedzić starówkę, Muzeum Oręża Polskiego, wejść na Latarnię Morską oraz popłynąć w rejs statkiem po Morzu Bałtyckim. Na zakończenie tygodniowego pobytu Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz podziękował uczestnikom wymiany za udział, wręczając pamiątkowe certyfikaty oraz upominki. Organizatorami wymiany młodzieży było Starostwo Powiatowe w Wałczu oraz Rada Miasta Fastów.


     
PODPISANIE DEKLARACJI PRZYSTĄPIENIA DO "SAMORZĄDOWEJ KOALICJI NA RZECZ PRZECIWDZIAŁANIA OSTEOPOROZIE" W POWIECIE WAŁECKIM
Powiat Wałecki

19 września br. w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu podczas Konferencji "Seniorze - żyj zdrowo i kolorowo" przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu wałeckiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Wałeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zakładu Geriatrii i Gerontologii CMKP, Amgen Biotechnologia Sp. z o.o., Fundacji "Wygrajmy Zdrowie" oraz Serwisu Administracyjno - Samorządowego podpisali deklarację przystąpienia do "Samorządowej Koalicji na Rzecz Przeciwdziałania Osteoporozie" w Powiecie Wałeckim.

Celem Koalicji jest promocja i edukacja zdrowotna oraz wsparcie wczesnej diagnostyki osteoporozy u osób starszych. Jest to pierwszy krok w kierunku utworzenia Poradni Osteoporozy w Wałczu, która mogłaby funkcjonować przy 107 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SPZOZ jako pierwsza w województwie zachodniopomorskim.


     
OTWARCIE STRZELNICY GARNIZONOWEJ W WAŁCZU
Powiat Wałecki


18 września br. nastąpiło uroczyste otwarcie Strzelnicy Garnizonowej w Wałczu. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz, który w swoim wystąpieniu podziękował Dowódcy Brygady Wsparcia Dowodzenia WKP-W, Szefowi Rejonowego Zarządu Infrastruktury i Dyrektorowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie za sprawną i szybką realizację tak potrzebnego zadania inwestycyjnego.

     
80. ROCZNICA AGRESJI ZSRR NA POLSKĘ ORAZ 91. ROCZNICA POWSTANIA ZWIĄZKU SYBIRAKÓW

W dniu 17 września br. w Wałczu odbyły się uroczystości w związku z 80. rocznicą agresji ZSRR na Polskę i 91. rocznicą powstania Związku Sybiraków. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Mikołaja w Wałczu, po której uczestnicy obchodów w asyście wojska, orkiestry i pocztów sztandarowych przemaszerowali pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbył się uroczysty Apel Poległych.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Fot. st. kpr. Tomasz Minko


     
DOŻYNKI POWIATOWO - GMINNE: POLSKO- NIEMIECKIE SPOTKANIE Z KULTURĄ W MIROSŁAWCU

W sobotę 14 września br. w Mirosławcu odbyły się dożynki powiatowo - gminne. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu pn. "Dożynki Powiatowo - Gminne: Polsko- niemieckie spotkanie z kulturą w Mirosławcu" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Partnerami projektu byli Powiat Wałecki oraz Urząd Oder - Welse. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Gmina Mirosławiec. Celem projektu było zacieśnienie współpracy transgranicznej pomiędzy partnerami oraz wzajemne poznanie kultury i tradycji regionów obu partnerów. Powiat Wałecki reprezentowali Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz oraz Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner.
Powiat Wałecki
Projekt pn. "Dożynki Powiatowo - Gminne: Polsko - niemieckie spotkanie z kulturą w Mirosławcu" był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia- Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w Euroregionie Pomerania).


     
MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY WAŁECKIEGO

8 września br. ulicami Wałcza po raz szósty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny pod honorowym patronatem Starosty Wałeckiego. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Familia Et Miraculum Vitae. Na placu przy Wałeckim Centrum Kultury odbył się festyn rodzinny.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
fot. Marsz dla Życia i Rodziny w Wałczu


     
ODEJŚCIE NA EMERYTURĘ DYREKTORA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA NR 9 "BAJKA" W WAŁCZU
Powiat Wałecki


8 września br. uhonorowano odchodzącą na emeryturę Panią Józefę Jasielską - Wegner Dyrektora Publicznego Przedszkola nr 9 "Bajka" w Wałczu. Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner życzyła Pani Dyrektor dużo zdrowia, niegasnącego zapału do podejmowania nowych wyzwań, rozwijania pasji oraz pomyślności w życiu osobistym.

     
VIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "NARODOWE CZYTANIE"

7 września br. na skwerze Jana Kochanowskiego przy Wałeckim Centrum Kultury odbyła się VIII edycja Ogólnopolskiej Akcji "Narodowego Czytania".

Powiat Wałecki
Organizatorami wydarzenia była Powiatowa Biblioteka Publiczna wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Wałczu. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tegorocznej akcji uczestnicy odczytali Nowele Polskie m.in. "Dym" Marii Konopnickiej, "Katarynkę" Bolesława Prusa oraz "Sachem" Henryka Sienkiewicza. Powiat Wałecki reprezentowała Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner zachęcając mieszkańców do wspólnego czytania. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji, w tym: konkursy z nagrodami, kiermasz taniej książki oraz kawiarenka "Pod Lipą". Mieszkańcy mogli także uzyskać pamiątkowy stempel w prywatnych egzemplarzach Nowel. Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa oraz integrację międzypokoleniową.
fot. Pojezierze Wałeckie


     
V TURNIEJ BOWLINGOWY "AMAZONEK" O PUCHAR STAROSTY WAŁECKIEGO
Powiat Wałecki


6 września br. w Ośrodku Jeździeckim "KOŁACZ" w Kołatniku odbył się V Turniej Bowlingowy o Puchar Starosty Wałeckiego. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Wałeckiej "Amazonka". Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner pogratulowała wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzyła dalszego zapału do realizacji inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.     
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W dniu 2 września br. nastąpiło rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach podległych Powiatowi Wałeckiemu. W uroczystościach wzięli udział Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz oraz Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W nowym roku szkolnym Starosta życzył zarówno Nauczycielom jak i Uczniom samych sukcesów i wytrwałości w realizacji wyznaczonych celów oraz tego, aby nowy rok szkolny był bogaty w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze.


     
80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

1 września br. na Cmentarzu Wojennym w Wałczu odbyły się obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, związku kombatantów, instytucji, organizacji pozarządowych, duchowieństwa oraz młodzież z wałeckich szkół oddając hołd ofiarom II wojny światowej. Pod pomnikiem poległych złożono kwiaty. Powiat Wałecki reprezentowali Starosta Wałecki oraz Wicestarosta Wałecki.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Fot. UM Wałcz


     

Powiat Walecki

BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2015
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2007
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2006
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2005
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2004
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2003
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2002
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII