POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka
Powiat Wałecki


     
ŚWIĘTO BRYGADY WSPARCIA DOWODZENIA WKP - W

28 czerwca br. przy Wałeckiej Alei Gwiazd odbyły się obchody Święta Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W uroczystościach wzięli udział m.in.: przedstawiciele dowództwa Brygady Wsparcia Dowodzenia WKP - W, Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła, Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz, Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski, Wójt Gminy Wałcz Jan Matuszewski, przedstawiciele władz samorządowych z Powiatu Stargardzkiego, przedstawiciele służb mundurowych, pracownicy jednostki oraz mieszkańcy Wałcza. Podczas uroczystości wręczono medale i odznaki żołnierzom. Na zakończenie części oficjalnej odbyła się defilada pododdziałów w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych. Po uroczystym apelu rozpoczął się Festyn Wojskowy z licznymi atrakcjami dla najmłodszych.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
SESJA ABSOLUTORYJNA RADY POWIATU W WAŁCZU
Powiat Wałecki

W dniu 27 czerwca br. w auli Zespołu Szkół Nr 1 w Wałczu odbyła się VIII sesja Rady Powiatu w Wałczu VI kadencji, w której uczestniczyli m.in. Zarząd Powiatu, Radni Rady Powiatu, Sekretarz Powiatu Zbigniew Wolny, Naczelnicy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Wałczu, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz dyrektorzy szkół podległych Powiatowi.

Podczas Sesji debatowano nad raportem o stanie Powiatu, a następnie Rada Powiatu podjęła m.in. uchwały w sprawie: udzielenia Zarządowi Powiatu w Wałczu absolutorium z tytułu wykonania budżetu Powiatu Wałeckiego za 2018 rok oraz udzielenia Zarządowi Powiatu w Wałczu wotum zaufania.


     
LISTA PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza Mieszkańców Pomorza Zachodniego do wpisania na Listę Produktów Tradycyjnych wytwarzanych potraw kulinarnych, których historia związana jest z regionem.

Lista Produktów Tradycyjnych jest listą otwartą i każdy, kto wytwarza produkt, którego historia związana jest z regionem, ma szansę ubiegać się o jego wpis na listę.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Osoba do kontaktu: Pani Agnieszka Kołodziej z Wydziału Rolnictwa i Rybactwa.
e- mail: akolodziej@wzp.pl, tel. 91 441 02 13, www.produktytradycyjne.wzp.pl, www.wrir.wzp.pl.

Pomorze Zachodnie może pochwalić się już 53 produktami wytwarzanymi zgodnie z dawnymi recepturami, które zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. Część z nich, poprzez udział w lokalnych konkursach, wystawach czy jarmarkach rozpoznawalna jest od lat na naszym kulinarnym rynku. To m.in. masło ostrowieckie, miody wałeckie, kiszka szwedzka, miód drahimski, ogórek kołobrzeski, pasztet z gęsi oraz paprykarz szczeciński. Część potraw zaczynamy dopiero odkrywać na nowo, a wszystkie one świadczą o historii tego regionu i jego mieszkańcach.

Wspólnie odkrywajmy tradycyjne smaki Pomorza Zachodniego!

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


     
PODPISANIE UMÓW W RAMACH PROGRAMU SPOŁECZNIK
ORAZ KONKURSU GRANTY SOŁECKIE


25 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Wałczu odbyło się podpisanie umów w ramach Programu Społecznik oraz konkursu Granty Sołeckie na realizację inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej, dofinansowanych ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Członkowie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Janusz Gromek i Stanisław Wziątek, Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz, Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner, Sekretarz Powiatu Zbigniew Wolny, Prezes Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Natalia Wegner, przedstawiciele władz samorządowych, animator lokalny Roman Wiśniewski, reprezentanci organizacji pozarządowych oraz sołtysi Sołectw, które otrzymały wsparcie.
Wszystkim beneficjentom gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji projektów.


     
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
W SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH


W dniu 19 czerwca br. Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz, Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner, Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Białas oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Piotr Suchojad uczestniczyli w uroczystościach zakończenia roku szkolnego 2018/19 w szkołach ponadpodstawowych podległych Powiatowi Wałeckiemu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Podczas uroczystości przedstawiciele władz Powiatu wręczyli nagrody uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce oraz życzyli udanych i bezpiecznych wakacji.


     
WIZYTA DELEGACJI Z POWIATU LIDZBARSKIEGO

16 czerwca br. gościliśmy w Wałczu delegację z Powiatu Lidzbarskiego, na czele ze Starostą Lidzbarskim Janem Harhajem oraz Wicestarostą Lidzbarskim Jarosławem Kogutem. Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz oprowadził przybyłych gości po Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich oraz po Powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Wałczu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
KONFERENCJA NT. "BUDŻET OBYWATELSKI - PROBLEMY I NOWE WYZWANIA"

W dniu 12 czerwca br. w siedzibie Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej odbyła się konferencja nt. "Budżet Obywatelski - Problemy i Nowe Wyzwania" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Koszalin i Rektora Politechniki Koszalińskiej.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, pracownicy naukowi, abiturienci Politechniki Koszalińskiej, a także społecznicy i reprezentanci organizacji pozarządowych.
Program konferencji objął III panele dyskusyjne pn. "Budżet obywatelski w Polsce - idea i realizacja", "Doświadczenia z realizacji budżetu obywatelskiego" oraz "Nowe wyzwania - szanse i zagrożenia budżetu obywatelskiego". Powiat Wałecki reprezentował Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz.

Fot. Politechnika Koszalińska


     
PIKNIK W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W WAŁCZU

11 czerwca br. wychowankowie obu Internatów Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu uczestniczyli w pikniku z okazji zakończenia roku szkolnego oraz opracowali podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w czasie upałów.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
fot. Internat PCKZiU w Wałczu


     
SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI
W SPRAWIE KLAS PATRONACKICH


Powiat Wałecki
11 czerwca br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu odbyło się spotkanie z wałeckimi przedsiębiorcami w sprawie funkcjonowania klas patronackich w kształceniu zawodowym.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Dyrektor Zarządzający Adamus S.A. w Szczecinie Monika Sibielska, Dyrektor Personalny Zakładu Mechanicznego "Metaltech" Sp. z o.o. w Mirosławcu Elżbieta Czernek, Dyrektor "Retting Heating" Sp. z o.o. Oddział w Wałczu Jacek Urbański, Prezes "POWER TECH" w Wałczu Janusz Marcin Ejma, przedstawiciel firmy "EKOMECH" Sp. z o.o. Elżbieta Skoczylas, Prezes Zarządu "ALBOR" Sp. z o.o. Sp. k. w Wałczu Bolesław Rafałko oraz Dyrektor Administracyjny Robert Krawczyk, Prezes Zarządu BROSET Sp. z o.o. w Wałczu Marcin Mosiejczuk, Prezes Zarządu BML Sp. z o.o. w Wałczu Bogdan Białas, Dyrektor ESJOT Sp.k. Stanisław Janowski oraz opiekunowie praktyk zawodowych w PCKZiU w Wałczu.

Powiat Wałecki reprezentowali Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz, Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner oraz Arkadiusz Szczerbo - Niefiedowicz. Spotkanie było okazją do wymiany poglądów, omówienia sposobu odbywania praktyk w ramach współpracy z wałeckimi przedsiębiorcami, podniesienia jakości praktycznego kształcenia zawodowego oraz przygotowania absolwentów do podjęcia zatrudnienia.


     
XXIV PIKNIK TECHNICZNY SITK RP

8 czerwca br. w Siedmiu Ogrodach w Łowiczu Wałeckim odbył się XXIV Piknik Techniczny SITK RP zorganizowany przez oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP w Koszalinie Koło w Drawsku Pomorskim.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Białas. Podczas pikniku odbyły się zmagania sportowe w wieloboju drużynowym o puchar Starosty Wałeckiego.

fot. Rejon Dróg Wojewódzkich w Drawsku Pomorskim


     
GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W RUDKACH

W dniu 8 czerwca br. na terenie kompleksu sportowego w Rudkach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Organizatorami tegorocznej rywalizacji była Ochotnicza Straż Pożarna w Rudkach. Powiat Wałecki reprezentował Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W zawodach rywalizowało 19 drużyn: 9 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, 6 męskich drużyn pożarniczych oraz 4 kobiece drużyny pożarnicze. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza z przeszkodami. I miejsce w klasyfikacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kategorii dziewcząt zdobyła drużyna OSP Szwecja, a w kategorii chłopców zwyciężyła reprezentacja OSP Dębołęka. Najlepszą drużyną w kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych zostały reprezentantki OSP Golce. Natomiast w klasyfikacji Męskich Drużyn Pożarniczych I miejsce wywalczył zespół z OSP Dębołęka.
Podczas wydarzenia odbyło się uroczyste poświęcenie nowego samochodu pożarniczego dla OSP Rudki oraz wręczono odznaczenia i wyróżnienia Strażakom.

Fot. KP PSP w Wałczu     
WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNI RZEMIOSŁA W WAŁCZU

8 czerwca br. w Wałczu odbyły się uroczyste obchody Wojewódzkich Dni Rzemiosła. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. św. Mikołaja w Wałczu, następnie zgromadzeni goście w asyście orkiestry oraz pocztów sztandarowych przemaszerowali do Wałeckiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się część oficjalna.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W uroczystości uczestniczyli m.in. Posłowie na Sejm RP Magdalena Kochan i Paweł Suski, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Janusz Gromek, Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz, Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski, przedstawiciele Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie, przedstawiciele Cechu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wielkopolskiego, wałeccy przedsiębiorcy, rzemieślnicy, a także mieszkańcy Wałcza.

Podczas spotkania przedstawiono historię wałeckiego Cechu oraz uhonorowano zasłużonych rzemieślników i przedsiębiorców. Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego otrzymał m.in. Stefan Nurek. Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz, Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Piotr Filipiak otrzymali Złote Medale za zasługi dla Rzemiosła. Ponadto podziękowania otrzymali wykładowcy przedmiotów zawodowych: Agnieszka Szpecht, Ewelina Ludwiczak i Alina Jackowska.


     

Powiat Walecki

BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2015
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2007
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2006
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2005
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2004
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2003
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2002
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII