POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka
Powiat Wałecki


     
MAGIA ŚWIĄT TRWA - SPOTKANIA ŚWIĄTECZNE

W dniach 20-21 grudnia br. przedstawiciele Powiatu Wałeckiego uczestniczyli w spotkaniach świątecznych z lokalną społecznością.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
20 grudnia br. Sekretarz Powiatu Zbigniew Wolny uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez 100. Batalion Łączności. Była to okazja do podziękowań za cały rok wytężonej pracy oraz do złożenia życzeń świątecznych i noworocznych.

W świątecznej atmosferze 21 grudnia uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu zaprezentowali Jasełka. Nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz życzeń świątecznych. Powiat Wałecki reprezentował Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz oraz Sekretarz Powiatu Zbigniew Wolny. Spotkanie świąteczne odbyło się także w Powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej. Uczestniczyli w nim Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz, Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner oraz Sekretarz Powiatu Zbigniew Wolny, którzy razem z pracownikami Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej zasiedli do wspólnego stołu by skosztować świątecznych potraw. Starosta Wałecki wszystkim zgromadzonym życzył radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2019 Roku.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Fot. Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Wałczu;
Pani Małgorzata Angel - PCKZiU


     
WIECZÓR Z ANIOŁEM

20 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wałczu odbył się świąteczny koncert w wykonaniu Uczniów i Nauczycieli pn. "Wieczór z aniołem". Przybyli goście mieli także okazję zakupić ozdoby świąteczne oraz słodkie wypieki. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE PRACOWNIKÓW
STAROSTWA POWIATOWEGO W WAŁCZU
Powiat Wałecki


18 grudnia br. odbyło się spotkanie świąteczne pracowników Starostwa Powiatowego w Wałczu.

Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz oraz Sekretarz Powiatu Zbigniew Wolny podziękowali wszystkim pracownikom za ich codzienną pracę, zaangażowanie i przyjazną atmosferę. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia złożyli wszystkim pracownikom życzenia radości i rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole.


     
IV JARMARK BOŻONARODZENIOWY

W sobotę 15 grudnia br. na placu przy Wałeckim Centrum Kultury odbył się IV Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Obywatelski Ruch Samorządowy "Przyszłość".
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W tym roku podczas Jarmarku zorganizowana została zbiórka pieniędzy dla osób chorych na nowotwory: Agnieszki Taraski i Michała Śliwińskiego, podczas której zebrano kwotę 3.046,94 zł. Swoje stoiska na jarmarku zaprezentowali: Warsztat Terapii Zajęciowej w Wałczu, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych i Twórczych "Ewa", Gmina Tuczno, Sołectwo Przybkowo, Zespół Szkół nr 4 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu oraz Stowarzyszenie Obywatelski Ruch Samorządowy "Przyszłość".
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Na najmłodszych uczestników czekał Bałwan Olaf, z którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz konkursy i warsztaty wykonywania ozdób świątecznych, przeprowadzone przez animatorkę wprost z bajki "Kraina lodu". Nie zabrakło Mikołaja z pomocnikami, w których wcielili się uczniowie z ZS nr 4 RCKU w Wałczu. Podczas jarmarku można było dokonać zakupu ozdób świątecznych oraz skosztować gorącego czerwonego barszczyku, pierogów, ciepłej karkówki oraz innych przysmaków. Wydarzenie poprowadziła Pani Anna Dyker.


     
SPOTKANIA PRZEDŚWIĄTECZNE

14 grudnia 2018 r. na zaproszenie członków Koła Terenowego Polskiego Związku Głuchych, Wałeckiego Klubu Turystyki Rowerowej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz uczestniczył w spotkaniach przedświątecznych.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Spotkanie Koła Terenowego Polskiego Związku Głuchych odbyło się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu. Była to okazja do zaprezentowania prac plastycznych członków Koła, sposobność do podsumowania działalności oraz złożenia życzeń świątecznych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało spotkanie w sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu przy ul. Budowlanych pn. "Wieczór Mikołajkowy" dla dzieci z pieczy zastępczej. Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. dmuchany zamek, fotobudka, malowanie twarzy, zabawy oraz pokaz laserowy przygotowany przez wyspecjalizowaną firmę. Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali prezenty. Wałecki Klub Turystyki Rowerowej zorganizował dla swoich członków spotkanie przedświąteczne w "Gospodzie pod filarami". Uczestnicy mieli sposobność do skosztowania świątecznych przysmaków oraz by wspólnie spędzić czas.
Starosta Wałecki w swoim wystąpieniu życzył zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2019 Roku.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
UROCZYSTE OTWARCIE DROGI ZDBOWO- MĄCZNO - RUTWICA

14 grudnia 2018 r. w Mącznie odbyło się uroczyste otwarcie drogi Zdbowo - Mączno - Rutwica. W wydarzeniu uczestniczyli Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz, Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz, Burmistrz Tuczna Krzysztof Hara, Radna Rady Powiatu Danuta Kęsek, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wałczu Tomasz Rzemykowski, przedstawiciele firm realizujących przedsięwzięcie oraz mieszkańcy Mączna.

Inwestycja polegała na przebudowie drogi powiatowej nr 2313Z na odcinku Zdbowo - Mączno - Rutwica od km 4+050 do km 7+364,76.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Zakres robót budowlanych obejmował:

1) wykonanie niezbędnych poszerzeń istniejącej nawierzchni (szerokość istniejąca od 3,50 do 4,50 m) do szerokości 5,50 m;
2) wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni z betonu asfaltowego gr. 5 cm na uprzednio poszerzonej i wyprofilowanej istniejącej nawierzchni o szerokości 5,50 m;
3) wykonanie 2 zatok autobusowych, chodnika w miejscowości Mączno;
4) wymianę nawierzchni przejazdu kolejowego;
5) wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni z betonu asfaltowego na uprzednio poszerzonej i wyprofilowanej istniejącej nawierzchni o szerokości 8,10 m za i przed przejazdem.

Wykonawcą robót była firma Eurovia Polska S.A. Bielany Wrocławskie, ul. Szwedzka 5, 55-040 Kobierzyce.

Zadanie inwestycyjne zostało zrealizowane w ramach Programu gminnej i powiatowej infrastruktury na lata 2016 - 2019, w roku 2018 oraz ze środków na dofinansowanie zadania określonego ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, Gminy Tuczno oraz Gminy Wałcz.
Wartość robót budowlanych: 6 100 244,68 zł.


     
WIZYTA PRZEDŚWIĄTECZNA W INTERNACIE PCKZiU

13 grudnia 2018 r. w Internacie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu odbyło się spotkanie świąteczne, w którym uczestniczyli zaproszeni przez uczniów goście: Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz, Członek Zarządu Powiatu Wałeckiego Jan Grudziński, Kierownik Internatu Barbara Rosochacka, Ksiądz Sebastian Maciuszko z parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu, kadra pedagogiczna oraz wychowankowie Internatu PCKZiU z budynku A i B. Spotkanie było okazją do połamania się opłatkiem, złożenia życzeń, a także do wspólnego kolędowania.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Starosta Wałecki w imieniu Zarządu Powiatu życzył obecnym radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym 2019 Roku.
fot. Internat PCKZiU w Wałczu     
KONWENT SAMORZĄDOWY POWIATU WAŁECKIEGO

12 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Wałczu odbył się Konwent Samorządowy Powiatu Wałeckiego. Podczas Konwentu omówiono m.in. plany działań strategicznych na 2019 r. z uwzględnieniem zadań priorytetowych Gmin i możliwości współpracy z Powiatem Wałeckim oraz z Powiatową Komendą Policji w Wałczu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Starosta Wałecki przedstawił także koncepcję funkcjonowania Zakładu Aktywności Zawodowej w Wałczu, który zapewni miejsca pracy dla 60 osób niepełnosprawnych. Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej ma na celu m.in. podniesienie jakości życia i uczestnictwo w życiu społecznym osób niepełnosprawnych, wzrost motywacji do samorozwoju i podejmowania działań, dostęp do systematycznej rehabilitacji oraz możliwość usamodzielnienia ekonomicznego i społecznego. Następnie uczestnicy Konwentu mieli okazję zwiedzić budynek Zakładu Aktywności Zawodowej. W Konwencie uczestniczyli Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz, Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner, przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu wałeckiego oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
WSZYSTKIE DZIECI CZEKAJĄ NA MIKOŁAJA
- "ZOSTAŃ NIEBIESKIM MIKOŁAJEM"


Wszystkie dzieci czekają na Mikołaja - "Zostań Niebieskim Mikołajem" pod takim hasłem w sobotę 8 grudnia br. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu odbyły się Mikołajki, zorganizowane przez Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Dzieci, Młodzieży oraz Osób Dorosłych z Autyzmem i Zaburzeniami Pokrewnymi oraz ADHD "Drużyna Ananasów i Przyjaciele".
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W spotkaniu uczestniczyła Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner, przedstawiciele Stowarzyszenia oraz podopieczni wraz z rodzicami. Celem spotkania była integracja uczestników, by w sposób radosny odetchnąć od codziennych trosk. Wydarzenie było dofinansowane z budżetu Powiatu Wałeckiego.

fot. "Drużyna Ananasów i Przyjaciele".


     
SPOTKANIA PRZEDŚWIĄTECZNE

7 grudnia br. Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner uczestniczyła w spotkaniach przedświątecznych zorganizowanych przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wałczu oraz członków Stowarzyszenia "Rodzina Wojskowa". Podczas spotkań nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz życzeń świątecznych.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Wicestarosta Wałecki Jolanta Wegner w swoich wystąpieniach życzyła wszystkim radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

fot. Stowarzyszenie "Rodzina Wojskowa"
fot. Warsztat Terapii Zajęciowej     
BEZPŁATNA POMOC DLA OSZUKANYCH SENIORÓW

Seniorzy coraz częściej stają się ofiarami nieuczciwych praktyk handlowych ze strony rozmaitych firm i naciągaczy. Schemat z reguły wygląda podobnie. Starszy człowiek odbiera telefon, np. z banku, firmy handlowej, telekomunikacyjnej, energetycznej czy ubezpieczeniowej.

Bywa, że naciągacze odwiedzają seniora w domu. Osoba, która prowadzi rozmowę, zwykle przedstawia się z imienia i nazwiska, wydaje się miła i pomocna. Wzbudza zaufanie. Szybko też zaczyna namawiać swojego rozmówcę do skorzystania z "wyjątkowej oferty" lub "promocji". Doradza np. zmianę aktualnego abonamentu telefonicznego, zawarcie nowej umowy na dostawę energii elektrycznej, wzięcie kredytu czy wykupienie polisy.
Często też firmy zapraszają na darmowe badania lub promocyjną prezentację, gdzie namawiają na zakup różnych rzeczy za cenę znacznie wyższą od ich rzeczywistej wartości.
Wykorzystując ludzką naiwność i niewiedzę, posługując się sprytnymi marketingowymi chwytami, potrafią nakłonić seniora do tego, by podpisał odpowiednie dokumenty i wyraził zgodę na to, co mu się proponuje.
Niebawem okazuje się, że miało być taniej i lepiej, a jest drożej i gorzej. Jedno jest pewne, od zaciągniętych zobowiązań trudno się uwolnić, a za rozwiązanie umowy często żądają nawet kilka tysięcy złotych.
Oszukanym Seniorom pomaga Polskie Radio Obywatelskie PL - CB RADIO.
Więcej informacji: http://zg.plcb.org/interwencje/74-oszusci-seniorow     
"PRAKTYCZNY WYMIAR INFORMATYKI - CYBERBEZPIECZEŃSTWO, PROGRAMOWANIE, PRODUKCJA"

W dniach 27 - 28 listopada oraz 5 grudnia br. w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyła się konferencja nt. "Praktyczny Wymiar Informatyki - Cyberbezpieczeństwo, Programowanie, Produkcja".
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Podczas wydarzenia specjaliści z branży technologii informacyjnych omówili zagadnienia dotyczące m.in. zastosowania technologii informacyjnych, wyzwań z branży automotive oraz cyberbezpieczeństwa w XXI wieku. Następnie uczestnicy zwiedzili Centrum Badawczo Rozwojowe w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu. Organizatorami wydarzenia byli: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu, Starostwo Powiatowe w Wałczu oraz 100 Batalion Łączności. Powiat Wałecki reprezentował Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz.


     
POSIEDZENIE RADY POWIATU WAŁECKIEGO
ZACHODNIOPOMORSKIEJ IZBY ROLNICZEJ


4 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Wałczu odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Podczas spotkania omówiono m.in. plan współpracy rolników ze Strażą Pożarną w przypadku pożaru upraw oraz realizację programu pomocy finansowej producentom rolnym w powstałych szkodach w uprawach spowodowanych wystąpieniem suszy w 2018 r.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Spotkanie było także okazją do wręczenia listów gratulacyjnych przez Przewodniczącego Rady Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Powiatu Wałeckiego Pana Mirosława Ignaszaka nowo wybranym władzom samorządowym z terenu powiatu wałeckiego. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz.


     
III MIĘDZYSZKOLNA GALA FILMOWA

4 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 4 RCKU w Wałczu odbyła III Międzyszkolna Gala Filmowa. W tym roku do konkursu filmowego pt. "Świat w oczach młodego człowieka" zgłoszono 15 filmów, które oceniało jury składające się z przedstawicieli firmy "Foto Kwiatkowski".
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Wyniki uplasowały się następująco:
I miejsce: Karol Radecki - Zespół Szkół nr 4 RCKU w Wałczu;

II miejsce: Zuzanna Koniecko, Martyna Sadowska - Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Wałczu;

III miejsce: Dawid Bronowicki - Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu.

Wyróżnienie otrzymali: Kinga Lewandowska, Alicja Borowicz, Daniel Lewandowski ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie oraz Daria Świebodzińska z Zespołu Szkół nr 4 RCKU w Wałczu. Specjalne wyróżnienie przypadło: Patrycji Kuczwalskiej i Oliwi Wasylków z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu.

Wydarzenie objął patronatem Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Fot. ZS nr 4 RCKU w Wałczu.     

Powiat Walecki

BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2015
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2007
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2006
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2005
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2004
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2003
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2002
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII